Vi har sykkeltøy på lager!
Postet av Kolbotn Sykkelklubb den 4. Mai 2026
Vi har følgende:
Kun i unisex.
Shorts (BIB)
- Victory 2.0 kr 1 200,-
- S: 1 stk.
- M: 2 stk.
- L: 2 stk.
Trøyer
- Vitric 2.0 (tettsittende/formsydd) kr 900,-
- S: 2 stk.
- M: 3 stk.
- L: 2 stk.
- XL: 1 stk.
- Elite (snill passform) kr 700,-
- S: 2 stk.
- M: 1 stk.
- L: 2 stk.
- XL: 2 stk.
Strømper (hvite m/ KSK logo): kr 140,-
- 40-42
- 43-45
For kjøp, kontakt
Anders Gaarder
Tlf.: +47 922 84 186
1 Kommentar
Kurs i landeveissykling utsettes
Postet av Kolbotn Sykkelklubb den 22. Apr 2026
Det var dessverre bare en påmeldt til kurset i landeveissykling. For å prøve å få med flere har vi besluttet å utsette oppstart til 21. mai og bytte dag til torsdager. Ny invitasjon kommer.
Vi håper at flere vil melde seg på.
Flott mekkekveld for foreldre og ungdom
Postet av Kolbotn Sykkelklubb den 15. Apr 2026
En god gjeng stilte opp for å få gode tips og hjelp hjelp med syklene. Her fikk de tips og forklaringer på alt fra det enkle som å smøre kjedet og til det mer avanserte som skifting av bremseklosser, retting av bremseskiver, justering og lufting av bremser, tuning av dempere, retting av girøre og justering av gir.
Stor takk til Karl-Oskar som tok oss gjennom dette på en suveren måte.
Sikkerhet og sykkelsjekk
Postet av Kolbotn Sykkelklubb den 8. Apr 2026
Sykkelsesongen er i gang, og Barne- og ungdomsgruppa skal ut i skogen på første trening 8. april.
Sikkerhet er viktig, så alle bør sjekke at sykkelen er i stand og at hjelmer sitter riktig. Barn og foreldre anbefales å ta en titt på vedlagte sjekklister.
Fortsatt ledige plasser på basistrening våren 26
Postet av Kolbotn Sykkelklubb den 4. Jan 2026
Vi har ledige plasser både i gruppen for barn og ungdom og for seniorer.
Vi starter opp allerede mandag 5. januar, men påmeldingsfristen vil bli forlenget så lenge det er ledige plasser.
Vi vil spesielt anbefale treningen for barn og ungdom og presisere at her er det også mulig for foresatte å melde seg på og bli med på treningene sammen med barna. Treningene starter med god oppvarming og tøying. Deretter er det sirkeltrening med 8 forskjellige øvelser som varierer fra gang til gang, og du får trent hele kroppen. Så avsluttes treningene med en styrke eller kondisjonsøvelse, hvor det gjerne blir litt konkurranse. Dette er kvalitetstid for begge generasjoner.
Link til påmelding: